ההבדל בין הפעלה מחדש וכיבוי המחשב

מה ההבדל בין הפעלה מחדש וכיבוי המחשב שלי?

אם, כמו רובנו, אתה משתמש במחשב שמריץ את Microsoft Windows, אתה בטח כבר יודע שתפריט התחל נותן לך שתי דרכים לכבות את פעולות המחשב שלך. אתה יכול ללחוץ על כיבוי, שעושה בעצם את מה שהשם מתאר. יש גם אפשרות להפעלה מחדש, המכבה את המחשב לרגע, אך מפעיל אותה שוב.

אך מלבד העובדה שהמחשב אינו חוזר שוב לאחר לחיצה על כיבוי, בגרסאות האחרונות של מערכת ההפעלה Windows, יש למעשה הבדל חשוב נוסף בין שתי האפשרויות, לדברי מומחי תוכנה. הם לא מכבים את המחשב בדיוק באותו אופן, ויש להשתמש בהם במצבים שונים.

מה ‘כיבוי’ עושה

בגרסאות ישנות יותר של Windows, הפעלה מחדש וכיבוי עשו את אותו הדבר, סגרו תוכניות וכיבו את המכונה. אבל ב- Windows 8 ו- 10, זה השתנה בגלל תכונה חדשה שנקראת Fast Startup, שנועדה לחסל את מה שהיה בעבר אותו תהליך ארוך ומרגיז של הפעלת המחשב האישי שלך.

“כברירת מחדל, Windows 10 מאפשר אפשרות הפעלה מהירה כאשר משתמש לוחץ על כיבוי”, מסביר רוב טידרו, מנהל התפעול הראשי של בתי הספר הקהילתיים של ריצ’מונד בריצ’מונד, אינדיאנה, ועורך משותף של מדריך העזר “Windows 10 Bible”. (הוא כתב גם מספר רב אחר ספרי הדרכה בנושא תוכנה וטכנולוגיה.) “אפשרות זו מאפשרת ל- Windows 10 להפעיל מהר יותר בפעם הבאה שמשתמש מפעיל את Windows. החיסרון באפשרות זו הוא שלא כל התהליכים מושבתים מהפגישה הקודמת. .

עם כיבוי, Windows 10 מכבה את כל התוכניות והקבצים שפתוחים, אך אינו מכבה את ליבת Windows – כלומר הליבה של מערכת ההפעלה, המאפשרת לתוכנה ולחומרה לעבוד יחד, אומר Tidrow. “ליבת Windows נשמרת בדיסק, בדומה לזו שמכניסים את המחשב למצב שינה, כך שהליבה מוכנה לאתחול במהירות בפעם הבאה.”

אמנם כיבוי והפעלה מהירה נראים הרבה יותר נוחים, אבל יש תפיסה אחת. “אם יש משהו שקשור במנהל התקן חומרה או דומה לו, תהליך הכיבוי לא מנקה את זה”, אומר טדרו.

מה ההפעלה מחדש עושה

הפעלה מחדש, לעומת זאת, למעשה סוגרת את כל תהליכי המחשב, כולל הגרעין, על פי Tidrow. זה אומר שתתחיל לנקות לגמרי כשהמחשב יתחיל שוב, אם כי לוקח יותר זמן להפעיל את הכל.

“יש להשתמש בהפעלה מחדש בעת התקנת עדכונים / תוכנות ולפתרון שגיאות כלשהן”, הסבירה מיקרוסופט, יצרנית מערכת ההפעלה, בדוא”ל. חלק מהתקנות התוכנה ועדכונים דורשים ממך להשתמש בהפעלה מחדש כדי לסיים את התהליך. אם המחשב שלך קפא או נותן שגיאה אחרת, עליך להשתמש ב- Restart במקום ב- Shutdown, למרות שנראה לך שכיבוי יהיה אפשרות שלמה יותר.

ישנן מספר דרכים להפעיל מחדש, מסביר דרק מייסטר בדוא”ל. הוא סוכן חברת Geek Squad, שירות תמיכה טכנית ותיקונים הניתן על ידי רשת מוצרי האלקטרוניקה והציוד הקמעונאי בסט ביי. מלבד השימוש בתפריט התחל, אתה יכול להחזיק את מקשי CTRL + ALT + DELETE לחוץ, ללחוץ על אחד מהסמלים במסך הנעילה. ואם אתה נוסטלגי לימים שלפני Windows, אתה יכול להעלות את שורת הפקודה של בית הספר הישן ולהקליד כיבוי / r.

הוא מוסיף כי ניתן גם להשבית את האתחול המהיר בהגדרות החשמל של המחשב שלך, כך שכאשר תכבה את המחשב, זה ינקה הכל.

אז מה עם המונח אתחול מחדש? “עבור רוב האנשים, אתחול והפעלה מחדש פירושו אותו הדבר. ההבדל העיקרי ברוב המחשבים ו- Windows 10 (ו- 8) הוא שההפעלה מחדש כוללת בדרך כלל את כיבוי המערכת עד לנקודה שבה לוח האם [המעגל המודפס הראשי הראשי. המאפשר תקשורת בין רכיבים אלקטרוניים] יצטרך להפעיל את תהליך טעינת האתחול הראשוני כאילו הפעלת את כיבוי המחשב לחלוטין, “אומר מייסטר. “עם זאת, ההפעלה מחדש כוללת את מערכת ההפעלה מכבה את עצמה עד לנקודה בה Windows יטען מחדש, אך בדרך כלל אינה עוברת את הצעד הנוסף של הצורך לעבור את תהליך טעינת האתחול של לוח האם.”

באמצעות מק

אם אתה משתמש במערכת ההפעלה Mac במקום ב- Windows, יש לה אפשרויות דומות. השתמש בהפעלה מחדש אם המחשב שלך מתחיל לפעול בצורה מוזרה, למשל המצביע קופא על המסך או שהוספת תוכנה חדשה. השתמש בכיבוי כאשר אתה סוגר את המחשב לזמן מה.

שימוש במצב שינה

כל זה עשוי להוביל לשאלה נוספת: האם כדאי לכבות את המחשב מלכתחילה? אחרי הכל, אפשר להכניס אותו למצב שינה, כך שכל תוכנות התוכנה והקבצים שלך יהיו מוכנים לשימוש מיד, בכל פעם שאתה מעיר את המחשב.

חסרון אחד במצב השינה הוא שהמחשב עדיין משתמש לפחות בחשמל. על פי דו”ח של המועצה להגנה על משאבי טבע משנת 2016, מכשירים אלקטרוניים שאינם פעילים אך עדיין שואבים כוח – למשל, מחשבים שנותרו במצב שינה – צורכים חשמל שווה ערך לתפוקה של 50 תחנות כוח 500 500 מגה וואט, ומוסיפים 165 דולר לשנה. לחשבון החשמלי של הבית האופייני.

מייסטר מייעץ להשתמש במצב שינה במתינות. “זה בסדר לתת למערכת שלך לישון במהלך יום עבודה כשאתה לא מתכוון להיעלם לפרקי זמן ארוכים, כמו ללכת לארוחת צהריים, לשיעור או לפגישה”, הוא אומר. “אם זה סוף היום, או שאתה נוסע עם המחשב הנייד שלך, או פשוט תיעדר לכמה שעות, עדיף להמשיך ולהשתמש בתכונת הכיבוי.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *