מהו תחזוקת מחשב שגרתית?

תחזוקה שוטפת למחשב כוללת נקיטת צעדים קבועים שהופכים את המחשב שלך למהיר יותר, בטוח יותר ופחות עמוס. אם המחשב שלך נראה איטי, מציג הודעת שגיאה על שטח דיסק נמוך או לוקח זמן רב לאתחל, ביצוע תחזוקה שוטפת יכול לתקן את הבעיה ולסייע למחשב שלך להימשך זמן רב יותר. בעוד שמשימות תחזוקת מחשבים שגרתיות מונעות בעיות עתידיות כמו וירוסים או אובדן נתונים, אחרות פונות מקום ואף מתקנות באגי תוכנה. בין אם יש לך מחשב אישי או Mac, אתה יכול להתקין עדכונים, לבדוק אם יש וירוסים, לתחזק את הכונן הקשיח שלך, לגבות קבצים ולבצע משימות פשוטות אחרות כדי לשמור על כושר המחשב טוב.

5 משימות תחזוקה חיוביות על מחשב

רוב בעלי העסקים הקטנים לא יודעים הרבה על תחזוקת מחשב בסיסית וכתוצאה מכך המחשבים שלהם מאטים או קורסים. הבעיה האמיתית היא הזנחה: אי עדכון תיקוני אבטחה ותוכנת אנטי-וירוס, עומס יתר על המערכת עם תוכנת ניסיון או הפעלת חמש סרגלי כלים בו זמנית ב- Internet Explorer.

כמובן, גם בעלי עסקים קטנים רבים אינם יודעים הרבה על מכוניות, אך הם יודעים לתת לו דלק, להחליף את הנפט מדי פעם ולקחת אותו למכונאי לבדיקות. זה אותו דבר עם מחשבים אישיים. אינך צריך להיות מומחה בכדי לשמור על המחשב האישי במצב טוב יחסית. אתה רק צריך לבצע מעט תחזוקה בסיסית למחשבים, וחשוב מכך, להיות שומר מצוות ופרואקטיבי.

1. נקה את המחשב שלך. פשוטו כמשמעו!

חשמל סטטי הופך את המחשבים לאבן שואבת לאבק, לכלוך ופסולת. עם כל הסדקים שמגיעים עם מקלדות ויחידות עיבוד, אבק יכול להיות קשה להגיע אליו, והוא עשוי להיפתח במשך חודשים לפני שתבחין בבעיה. החלקיקים האלה אינם רק לא צבאיים; הם גם סותמים את מאווררי הקירור והמקלדת שלך, שניים מהחלקים הנעים החשובים ביותר במכונה שלך.

הנה איך:

קנו פחיות אוויר דחוס בכל חנות ציוד משרדי או לפיתרון ידידותי לסביבה יותר, תוכלו לרכוש ואקום אנטי סטטי. יש לרסס את האוויר הדחוס בכל חודש ולוודא שתפוצץ כל מה שלא דפוק. אל תתנו ליותר מחודש לעבור מבלי לבצע את המשימה החשובה הזו. אפילו אם אתה לא יכול לראות את האבק במבט חטוף, הוא שם.

2. בצע סריקה מלאה למטרה. הגדר אותו ושכח אותו בן לילה.

תחזוקת תוכנה עלולה להסתבך, אך אחת הדרכים הקלות ביותר לטפל במערכת שלך היא להפעיל תוכנה להגנה מפני וירוסים ותוכנות ריגול רגילות. תוכניות המיינסטרים יפעלו בבטחה כתהליכי רקע, ויגנו על המחשב שלך בכל פעם שתפעיל אותו.

הנה איך:

כל שבוע עליכם לפתוח את תוכנת הגנת הווירוסים שלכם ולהריץ ידנית סריקה מלאה של וירוסים ותוכנות ריגול.

3. הסר התקנות כלשהן שאתה לא משתמש בהן.

אם התמזל מזלך והפעלת המחשב שלך במשך שנים רבות, תאסוף כל מיני תוכניות שייתכן והיית זקוק לה בזמן זה או אחר. לפעמים אתה אולי לא זוכר ואפילו לא מבין שהתקנת אותם. בסופו של דבר תגלה שאתה אפילו לא מזהה, קל וחומר להשתמש, בכל התוכנות המותקנות במחשב שלך. עם זאת כל אחד מהם גוזל זמן וזיכרון עיבוד, כך שניקוי המערכת שלך יביא מקום לתוכניות חדשות ויאיץ גם את המחשב שלך.

בדוק את היישומים שלך פעם בחודש. כשהמחשב שלך היה חדש לגמרי הוא היה טעון מראש עם מספר רב של תוכנות ניסיון. זה יכול להיות משחקים, חבילות אבטחה, ואפילו יישומים מלאים כמו QuickBooks או Microsoft Office. אנשים רבים אף פעם לא מתקינים אותם. לאחרים, אך החליטו שלא לרכוש אותם בסוף המשפט. עם זאת הם נשארים במערכת, מבזבזים מקום ומנפחים את הרישום של חלונות. עם הזמן זה יכול להוביל לבעיות ביצועים ולגרום ל- Windows להיות איטית ולא אמינה.

הנה איך:

כדי להסיר התקנות של תוכניות, עבור ללוח הבקרה ובחר תוכניות ותכונות כדי להציג רשימה של כל התוכניות המותקנות במחשב שלך.


4. צור נקודת שחזור מערכת. הכל קשור ל”תוכנית הגיבוי! ”

לפני שתתקין תוכנה חדשה במערכת שלך, צור תמיד נקודת שחזור מערכת. תוכנה מסוימת יכולה לשחק הרס במערכת שלך ולגרום לכל מיני בעיות מוזרות. נקודת שחזור מערכת עוזרת לך לשחזר את קבצי המערכת של המחשב לנקודה מוקדמת יותר כאשר המערכת שלך עבדה היטב.

זוהי דרך בטוחה לבטל שינויים במערכת במחשב שלך מבלי להשפיע על הקבצים האישיים שלך, כגון דואר אלקטרוני, מסמכים או תמונות. קבלת נקודת שחזור מערכת יכולה להפחית משמעותית את זמן ההשבתה שלך. בנוסף, הפונקציונליות הזו מובנית ממש בחלונות כך שבאמת אין שום סיבה לא לעשות זאת.

הנה איך

ליצירת נקודת שחזור מערכת, עבור ללוח הבקרה ובחר גיבוי ושחזור. משתמשי Windows 7 לוחצים על “שחזר הגדרות מערכת או את המחשב שלך”. משתמשי ויסטה בוחרים “צור נקודת שחזור או שנה הגדרות.”

5. השבת את הכונן הקשה שלך. מה אמרת???

על מנת לסייע בשמירה על שלמות הנתונים שלך ישנם שני מבחני כונן קשיח שעליך להפעיל לפחות פעם בחודש.

הראשונה היא לאחות את הכונן הקשיח. במהלך השימוש הרגיל, הקבצים שלך מתפצלים או מתפשטים בכל הכונן הקשיח. לכן בעוד שקובץ MP3 או WMV מופיע כקובץ יחיד עבורכם בסייר Windows, חלקים קטנים מהקובץ יכולים ממש להפיץ את כל הכונן הקשיח.

איסוף כל החלקים המרוחקים הללו יחד לקובץ רציף אחד הופך את הגישה לקבצים למהירה יותר. תלוי עד כמה הנתונים המפוצלים בכונן שלך, איחודם של הנתונים עלול להפוך את המערכת שלך ליותר מהירה.

הבדיקה הנוספת שאנו הולכים לבצע היא דיסק צ’ק. כלי זה בודק בעיות בנפח הדיסק הקשיח ומנסה לתקן כל מה שהוא מוצא. לדוגמה, הוא יכול לתקן בעיות הקשורות לסקטורים רעים, אשכולות אבודים, קבצים מקושרים ושגיאות במדריך. שגיאות דיסק הן מקור שכיח לבעיות קשות למעקב, והפעלת בדיקה זו באופן קבוע יכולה להפחית באופן משמעותי את הסיכון לבעיות.

הנה איך:

לחלונות יש מאחה מובנה וכלי שירות בדיקת דיסק. כדי לגשת לאחד מהם פשוט פתח את סייר Windows ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הכונן שברצונך לבדוק. בחר מאפיינים ולחץ על הכרטיסייה כלים. כדי לאחות את ה- HD, עבור לסעיף איחוי ולחץ על כפתור ה- Defragment now. לביצוע דיסק בדיקה, עבור לסעיף בדיקת שגיאות ולחץ על הלחצן בדוק כעת.

אינך צריך להיות מומחה למחשבים כדי שהמחשב שלך יפעל כהלכה. פיתרון בעיות אלה אינו קשור להבנת מחשבים. זה קשור לשים לב למה שאתה עושה ולמעשה לקרוא את ההודעות הקופצות על המסך במהלך התקנה. פשוט עקוב אחר הצעדים הבסיסיים האלה, ואני מבטיח שהמחשב שלך יהיה בטוח ואמין בהרבה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *