כיצד להפוך את המחשב שלך למהיר יותר

כאשר המחשב פועל לאט, אין דבר מתסכל יותר, אך יתכן שלא בא בחשבון לרכוש מחשב נייד חדש. לפני שתוותרו, ישנם דברים שונים שתוכלו לבדוק כדי לוודא שהמחשב שלכם פועל בצורה יעילה ככל האפשר. להלן מספר דרכים בהן תוכל להפוך את המחשב שלך למהיר יותר. קרא את הרשימה המפורטת או עיין באינפוגרפיה שלנו לסיכום רעיונות.

כיצד להפוך את המחשב שלך למהיר יותר

1. בדוק את שטח הדיסק הקשיח שלך

זהו כלל אצבע טוב לשמור על הדיסק הקשיח 15% בחינם. אם אתה רואה שהדיסק הקשיח כמעט מלא, אתה יכול להסיר כמה תוכניות וקבצים כדי לשפר את המהירות.

מחשב: ישנן תוכנות ניקוי שיכולות לסייע לך בפניית שטח בכונן הקשיח על ידי מחיקת קבצים זמניים, ניקוי היסטוריית הדפדפנים, מחיקת קובצי Cookie, ניקוי הרישום של Windows ואיחוי הדיסק הקשיח. ניקוי פנדה מאפשר לך לנסות את החודש הראשון

2. סגור כרטיסיות לא בשימוש

אם עבדת על פרויקט גדול ויש לך מיליון כרטיסיות, ייתכן שיעזור לך לסגור את הדברים ולהפעיל מחדש את הדפדפן שלך. לרוב הדפדפנים יש אפשרות לשחזר כרטיסיות קודמות לאחר הפעלה מחדש או עיבוי.

3. מחק או הסר קבצים גדולים / לא נחוצים

כל קבצים זמניים ששימשו בתהליך התקנה, מטמון ועוגיות מהאינטרנט יכולים לתפוס מקום רב בדיסק הקשיח.

Mac: הורד CCleaner כדי למצוא ולמחוק קבצים זמניים בדיסק הקשיח.

מחשב: לחץ על התחל> כל התוכניות> אביזרים> כלי מערכת> ניקוי דיסק.

4. הפעל מחדש את המחשב

כאשר המחשב שלך מופעל, תוכניות רקע ואפליקציות יכולות להשתלט על הזיכרון. הפעלה מחדש של המחשב יכולה לרענן את הזיכרון ולאפשר עדכון של תשלומים נאותים. חשוב לכבות או להפעיל מחדש את המחשב לפחות פעם בשבוע בכדי שהדברים יפעלו בצורה חלקה.

5. גבה את הנתונים שלך

אם אתה מרגיש שהמחשב שלך מאחסן את כל חיי הזיכרונות שלך, זה יכול להיות רעיון טוב לגבות את הנתונים שלך.

כמה דרכים לגיבוי המחשב:

• רכוש כונן קשיח חיצוני
• גיבוי מקוון באמצעות צילומי Google, אמזון דרייב, Dropbox וכו ‘(שיתוף קבצים נוסף)
• גיבוי על גבי תקליטור או DVD ושמור במקום בטוח

גיבוי הנתונים מאפשר למחשב שלך לפנות מקום ב- RAM וב- OS, ולכן מאפשר לו לרוץ חלק יותר.

6. הסר התקנות של תוכנות לא נחוצות

יש להסיר תוכניות נוספות המשמשות לעיתים רחוקות.

Mac: הסר התקנה ידנית על ידי גרירת אפליקציות לפח. אתה יכול גם להוריד תוכניות שיעזרו לך למיין ולמחוק תוכניות.

מחשב: עבור אל לוח הבקרה> הוסף או הסר תוכניות / הסר התקנה של תוכנית. זה יציג רשימת אב של כל התוכנות המותקנות. לתוכניות לא מוכרות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על ובחר באפשרות האחרונה בשימוש כדי לראות באיזו תדירות אתה משתמש בתוכנית.

7. למנוע התחלה של תוכניות לא נחוצות

כשאתה מפעיל את המחשב, יתכן שתגלה שתוכניות אחרות מתחילות לאתחל. מנע זאת על ידי כך שתוודא שתוכניות לא יופעלו כשאתה מפעיל את המחשב שלך.

מק: מתפריט Apple, עבור אל העדפות מערכת> חשבונות> פריטי כניסה. בחר תוכניות שתרצה למנוע מפתיחה אוטומטית ולחץ על סימן המינוס (-) כדי להסיר אותן.

מחשב: פתח את תפריט התחל והפעל חיפוש אחר “msconfig.” בחר באתחול כדי לראות רשימה של כל התוכניות הפועלות כאשר אתה מאתחל את המחשב ובטל את הסימון של כל דבר מיותר.

8. בדוק זיכרון RAM והוסף עוד במידת הצורך

זיכרון RAM, או זיכרון גישה אקראית, הוא זיכרון האחסון שמשמש את המחשב שלך. ככל שמשתמשים יותר בתוכניות, נדרש יותר זיכרון RAM. לכן המחשב עלול להאט אם אין מספיק זיכרון RAM, במיוחד בעת עיבוד קבצים גדולים או ביצוע פעולות מרובות בו זמנית.

Mac: פתח את צג הפעילות על ידי בחירת ספריה> יישומים> כלי עזר ובחר זיכרון מערכת. אם בתרשים העוגה יש בעיקר ירוק וכחול ה- RAM שלך אמור להיות בסדר. אם הוא אדום וצהוב ברובו, כדאי לשקול להתקין זיכרון RAM נוסף.

מחשב: אתחל את מנהל המשימות של Windows על ידי לחיצה על Ctrl + Alt + Del בחר את הכרטיסייה ביצועים ומצא את האזור שכותרתו, זיכרון פיזי (MB). אם אתה מגלה שהמספר שלצד זמין הוא פחות מ 25% מכלל ה- MB שלך, עליך לשקול להוסיף RAM.

9. מחק את היסטוריית הגלישה באינטרנט

כדאי למחוק את היסטוריית הגלישה מכל הזמנים או לציין כמה תרצו לצאת. לרוב דפדפני האינטרנט יש כרטיסייה היסטוריה בה תוכלו לבחור בית או להציג היסטוריה מלאה כדי לגשת אליהם.

10. ארגן סמלים לשולחן העבודה

על ידי סיווג סמלי שולחן העבודה לתיקיות, זה לא רק מנקה את הרקע שלך, הוא גם יכול לקצץ את השימוש ב- RAM במכשיר שלך. בכל פעם שהמחשב שלך נדלק, עליו לטעון כל אייקון בודד כשלא ארגנת את שולחן העבודה שלך, שתופס הרבה מקום RAM. בדרך זו, המחשב שלך צריך לטעון רק את מספר התיקיות בשולחן העבודה.


11. השתמש בפעילות / צג משאבים כדי לבדוק זיכרון

הפעילות או צג המשאבים שלך יציגו לך אילו תוכניות תופסים הכי הרבה זיכרון ומשתמשים בחלק גדול מהמעבד שלך, או יחידת העיבוד המרכזית.

Mac: עבור אל ספריה> יישומים> כלי עזר. הפעל את צג הפעילות ובחר בעמודה% מעבד כדי לראות אילו תוכניות נמצאות בראש. אם משהו משתמש במעל 50%, רוב הסיכויים שהוא מאט בכל התוכניות. הפוך את המחשב שלך למהיר יותר על ידי מחיקת היישום ושימוש בחלופה מהירה יותר או וודא שכל התוכנות האחרות נסגרות בעת השימוש ביישום זה.

מחשב: פתח את תפריט התחל ועבור לכל התוכניות> אביזרים> כלי מערכת> צג משאבים. בדוק את אחוז השימוש במעבד ולחץ על הכרטיסייה יישומים כדי להציג את היישומים המשתמשים בזיכרון הרב ביותר. מחק את היישום והחלף או וודא שהיישום פתוח רק במידת הצורך.

12. תיקון הרשאות דיסק

אם לא מוגדרת הרשאות מתאימות, אתה עלול להיתקל בבעיות בפעולות הבסיסיות במחשב שלך. מומלץ לתקן הרשאות דיסק מדי כמה חודשים כדי להימנע מבעיות בדיסק שלך.

Mac: עבור אל יישומים> כלי עזר> לחץ על הפעל כלי דיסק ואז בחר את דיסק ההפעלה שלך. בחר עזרה ראשונה ובחר תיקון הרשאות דיסק. פעולה זו תחפש את הגדרות ההרשאות בכונן הקשיח כדי להבטיח שקבצים יהיו נגישים רק למשתמש וכי ליישומים יש הרשאות לעשות זאת. הפעל מחדש את המחשב לאחר השלמתו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *