בעיות מחשב נפוצות

 

אם אי פעם עבדת עם מחשב בעבר – ומי לא עשה זאת? – אז אתה כבר יודע שמערכת יחסים איתם היא סוערת. כאשר הכל במצב תקין, החוויה נהדרת. אבל כשיש קשיים טכניים, הדברים עלולים להיות מתסכלים ולעיתים אפילו מאמיצים. אפילו משהו שנראה פשוט, כמו הקפאה או ניתוק, יכול להעיד על בעיות חמורות, מה שאומר לתקן אותן יכול להיות ניסיון. הגיוני, אם כן, שתעשייה שלמה נוצרה מאחורי פתרון בעיות ותמיכה טכנית. אך תאמינו או לא, לעיתים קרובות אין צורך בצד שלישי. ניתן לתקן בקלות רבה את אחת מבעיות המחשב הנפוצות שאתה עלול להיתקל בהן.

להלן 15 הבעיות הנפוצות ביותר במחשבים שיכולים באמת להיכנס לעורכם! TLDR? צפה בסרטון וידאו זה בעשר הבעיות הנפוצות במחשבים הנפוצים אם יש לך זמן קצר!

המסך הכחול של המוות
“המסך הכחול של המוות” הוא שגיאת STOP הקשורה ל- Microsoft Windows. בדרך כלל זה מצביע על בעיה חמורה, ככל הנראה הקשורה לחומרה או הנהג.

לעתים קרובות זה מלווה בקוד שגיאה שתוכל להתייחס אליו כדי לגלות מה קרה. למעשה, במקומות רבים מציעים רשימה של קודי שגיאה אלה כדי שתוכל לחפש.

קבצי DLL חסרים
סוגיית מערכת סטנדרטית נוספת – שוב, עם מערכות הפעלה מבוססות Windows – היא שגיאת DLL. פירוש הדבר שקובץ DLL חסר או פגום. קבצים המסתיימים עם “.DLL” הם קבצי ספריית קישורים דינאמיים.

הם מחזיקים קודים, נהלים והוראות רבות לתוכניות. הם קיימים כדי לספר למערכת ההפעלה כיצד להתמודד עם אפליקציות מסוימות. מספר תוכניות יכולות גם לפתוח אותן בבת אחת, ולשפר את המרת הזיכרון.

אלה קבצי מערכת נחוצים, וכאשר הם חסרים או פגומים, קורים דברים רעים. זה מצער, ושכיח מכיוון שיש כל כך הרבה כאלה.

יישומים פועלים לאט
כאשר יישומים מאטים או תלויים, זה יכול לנבוע מכמה סיבות. אך הנפוץ ביותר נוגע לכוח עיבוד וזיכרון.

זיכרון מחשב – או זיכרון גישה אקראית – משמש לאחסון נתונים באופן זמני תוך כדי הפעלת תוכניות. הסכום המומלץ למשתמשים ב- Windows הוא 2GB ומעלה, אך מספר גבוה יותר הוא אידיאלי. למעשה, ככל שיש לך יותר זיכרון, תוכניות רבות יותר תוכל להריץ במקביל.

זיכרון RAM אינו בהכרח מזרז מחשב, אך הוא יכול לגרום ליישומים ותוכניות לפעול טוב יותר. אז כן, בדרך כלל זה קשור לביצועים ומהירות.

תוכנות זדוניות
תוכנה זדונית היא סוג של תוכנה העלולה לפגוע או להשבית מחשבים ומערכות קשורות. יש להתקין אותו במחשב לפני שיכול לגרום לבעיות. עם זאת, זה יכול לקרות הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב.

לדוגמה, פשוט הורדת קובץ מאתר עשוי לגרום לתוכנה זדונית במחשב שלך. לאחר פתיחתו הוא עלול לגרום נזק לקבצים והוא יכול אפילו להאט את המחשב על ידי שימוש במשאבים יקרי ערך.

בעיות קישוריות לאינטרנט או רשת
בעיות קישוריות לאינטרנט או רשת יכולות לנבוע מבעיות רבות. ראשית, יכול להיות שמשהו לא בסדר עם ספק שירותי האינטרנט שלך, או ספק שירותי האינטרנט שלך. לאחר מכן, ישנם שרתי DNS אליהם עליכם להתחבר, שיכולים להיתקל גם בבעיות. סוף סוף יש את החומרה המקומית שלך, הכוללת את הנתב, תוכנת המחשב והרשת שלך.

למרבה המזל, ל- Windows יש כלי פתרון בעיות שיכול לעזור בזיהוי בעיות בחיבור לרשת.

כישלון כונן קשיח
כשל בכונן הקשיח יכול להוביל לבעיות חמורות. החדשות הטובות הן שכוננים קשיחים ניתנים להחלפה בקלות. החדשות הרעות הן שהנתונים המאוחסנים בכונן הקשיח האמור יכולים להיות מושחתים או לאבדים לנצח.

זה לא עניין גדול אם אתה מדבר על קבצי תוכנה שניתן לשחזר אותם בקלות. אבל כשמדובר במסמכים אישיים, תמונות ונתונים חשובים זו בעיה עצומה. זה כל הנתונים שלא תוכלו לשכפל בקלות.

מומלץ לשמור גיבויים של הקבצים החשובים ביותר שלך. כונן קשיח יכול להיכשל בכל עת וזה יכול לקרות גם עם כוננים ישנים וגם חדשים. גרוע מכך, שיעורי הכישלון שונים בהתאם לסוג הכונן, הקיבולת ומותגו.

תרגום: אתה אף פעם לא יודע מתי כישלון בכונן הקשיח יקרה, ולכן הכנה חיונית.

מסך קפוא
במהלך תקלה קשה – הקשורה בדרך כלל לחומרה – מחשב יכול להקפיא או להינעל. אבל זה יכול לקרות גם בגלל בעיות תוכנה, כך שלעולם אין לשלול זאת.

לרוב ניתן לתקן זאת על ידי פתיחת מנהל המשימות של Windows וסגירת הכוח של היישום הבעייתי. פעמים אחרות, המחשב יינעל לחלוטין, והדרך היחידה לתקן זאת היא לאתחל מחדש את המכונה.

רעשים מוזרים
מחשבים לעולם אינם שותקים. בכל זמן נתון מתרחשות פונקציות מרובות שיכולות לגרום לרעש. כוננים קשיחים מכניים וכונני דיסק אופטיים, למשל, משמיעים רעש מובהק בעת ההפעלה וכאשר הם בשימוש. מאווררי קירור יכולים גם לעשות רעש בזמן שהם מסתובבים. כרטיסי גרפיקה או GPUS יש גם מאוורר שמסתובב כשהם מתחממים.

רבים מהמרכיבים הללו יכולים להשמיע רעשים מוזרים כשהם נכשלים או מתחילים להזדקן.

התחממות יתר
כאשר משתמשים בכוח הזרם דרך החלקים בתוך מחשב, הם מתחממים. זה טבעי. זה כולל את המעבד, כוננים קשיחים, כרטיסים גרפיים, ספק הכוח, כוננים חיצוניים ופנימיים ואפילו לוח האם.

חלק מהמרכיבים יכולים לפעול בסדר תחת מעט חום. כאשר החום בתוך מחשב גדל מדי, הוא עלול לגרום לכשלים חמורים והוא יכול לגרום לרכיבים. זו בדיוק הסיבה שבגלל מעבד יש מאוורר קירור משלו. הדבר נכון גם לגבי כרטיס גרפי או ספק כוח. רכיבים אלה צריכים להישאר בטווח טמפרטורה סביר.

אתה אף פעם לא רוצה שרכיבים יתחממו יתר על המידה.

יישומים לא יתקינו
ישנן סיבות רבות לכך שאפליקציה לא תתקין במחשב שלך. הסביר ביותר הוא שהמחשב שלך ותוכנתו אינם תואמים ליישום האמור.

יש דרישות מערכת מינימליות להפעלת הכל, מתוכנה פשוטה למשחק אינטנסיבי בחומרה. אם המחשב שלך לא עונה על צרכים אלה, אתה יכול לחוות האטה ולעיתים האפליקציה אפילו לא תפעל.

בעיות אחרות המסוגלות למנוע התקנות של תוכנות חומרה, שטח אחסון וקבצים חסרים. קבצים חסרים יכולים להיות גם קבצי מערכת כמו .DLLs ותכני מסגרת NET.

המחשב כבה פתאום או מופעל מחדש
אין דבר גרוע יותר מהמחשב שלך להפעיל מחדש באמצע משחק וידאו או את העבודה שלך. בנוסף לכך שתצטרך לחכות לאתחול המחשב, אתה עלול לאבד כל התקדמות שביצעת בינתיים. הפעלה מחדש או כיבוי פתאומיים יכולים להיות מספר גורמים שונים לחומרה או תוכנה. אם אתה מנהל מערכת הפעלה של Windows, עדכון אוטומטי של Windows יכול להיות האשם. עדכונים אלה אמורים להזהיר אותך לפני שהם יתחילו מחדש, אך אם אינך רואה את ההודעה, הם עלולים לתפוס אותך לא מודע.

אם אתה משחק משחק וידאו חדש והמחשב נכבה, יכול להיות שזו בעיה עם אספקת החשמל שלך – ספציפית, יתכן שלא יהיה לו מספיק כוח בכדי שהמחשב פועל תחת עומס זה.

ציוד היקפי להפסיק לעבוד
קשה להשתמש במחשב שלך אם ציוד היקפי שלך מפסיק לפתע לעבוד או שאינו פועל כראוי. גם אם אתה מכיר כמה מקיצורי המקשים, רוב המחשבים המודרניים אינם מיועדים לשימוש ללא עכבר. זה שוב יכול להיות בעיות חומרה או תוכנה. ציוד היקפי עצמו יכול להיכשל, ולמנוע מהם לתקשר עם המחשב. גם יציאות ה- USB יכולות להיכשל, מה שמפריע לתקשורת בין המקלדת לעכבר, לבין המחשב.

בצד התוכנה, אם הנהגים נכשלים ייתכן שהחומרה עובדת בסדר, אך למחשב אין מושג מה לעשות עם מידע זה.

לא משתמש ב RAM של כל זה
באפשרותך להחזיק 16 ג’יגה זיכרון RAM במחשב שלך, אך אם המחשב לא מוגדר כראוי הוא עשוי להשתמש רק בשבריר מכוח העיבוד ההוא. אם אתה משתמש רק בחלק מה- RAM של המחשב שלך, המשחקים והתוכניות שלך יפעלו לאט יותר – או בכלל לא.

לבעיות RAM יכולות להיות הרבה סיבות. אם אחד או יותר ממקלות ה- RAM אינו ממוקם כהלכה, הוא לא יתפקד. אם המחשב מתוכנת להשתמש רק בשבריר מהזמין של האיל, ללא קשר לכמה מקלות שתתקין.

התרסקות לפני טעינת מערכת ההפעלה
אם המחשב שלך מתחיל לאתחל לפני שהוא נותן לך הודעת “שגיאה בטעינת מערכת הפעלה” או סתם לעבור שוב דרך תהליך ההפעלה מחדש, ייתכן שתתחיל להתחרפן. אל תיבהל. בעיית מחשב זו יכולה להתרחש בגלל התקנת מערכות הפעלה רעננה, או בעיה הנגרמת כתוצאה מתקלות חשמל, קריסות מערכת או הפעלה מחדש שגויה. תראה שגיאה זו מכיוון שכאשר המחשב שלך מאתחל, הוא מתחיל קודם את לוח האם ואז בודק את הכוננים הקשיחים, ואם אין בעיה עם אלה, הוא יפעיל את המחשב. אם יש בעיות כלשהן, תקבל את הודעת השגיאה ותצטרך לעשות כמה פתרונות לבעיה.

צג לא מציג תמונות
המחשב דולק – לפחות לפי האורות בתיק – אך אינך רואה תמונות בצג. זה נושא אחר שיכול להיות לו הרבה סיבות שונות. הדבר הראשון שעליך לבדוק הוא כבלי הווידיאו שלך הפועלים בין הצג למחשב. אם משהו השתחרר, זה ימנע מהמסכים שלך לעבוד. בעיות אחרות עשויות לכלול כשל בכרטיס הגרפי, בעיות מנהל התקן או בעיות ביציאות הגרפיות במחשב.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *