מערכת ההפעלה הטובה ביותר למחשב האישי שלך

 

העידן המודרני של ימינו מבורך בנס הטכנולוגיה. אחד הניסים הללו שהפכו את חיינו לפשוטים, מהירים ומבדרים יותר הוא המחשבים.

מחשבים הם המצאה מהפכנית שבאמת שינתה את מהלך התרבות האנושית. זה התפתח מתיבות שולחן עבודה מגושמות ועד מחשבים ניידים ניידים ונוחים יותר.

עם זאת, העובדה שרבים מדברים עליהם לעיתים רחוקות היא שגורמת למחשבים האלה לעבוד כמו שהם עושים. אנו מדברים כמובן על מערכת ההפעלה המכונה מערכת ההפעלה. ללא מערכת הפעלה, מחשב לא יכול פשוט לתפקד.

הוויכוח במשך שנים היה זה מבין מערכות ההפעלה הרבות שהן הטובות ביותר. במאמר זה, ננסה לברר את התשובה לכך באמצעות הרשימה שיטתית שנערכה על מערכת ההפעלה הטובה ביותר בעולם.

מה ההבדל בין מערכת הפעלה שרתית לבין מערכת הפעלה יומיומית?
ההבנה כיצד להבדיל בין מערכת הפעלה לשרת לבין מערכת יומיומית חיונית לדיון שלנו. ההבדלים מאוד ספציפיים.

מערכת הפעלה יומיומית תוכל להריץ תוכניות כמו MS Word, PowerPoint, Excel וכו ‘כולל הפעלת אחד ממשחקי הווידאו האהובים עליכם. זה מאפשר ליישומים שמקלים על גלישה באינטרנט ובדיקת מיילים. הוא משתמש בחיבורי LAN ו- Bluetooth וזול יותר ממערכת הפעלה של שרת.

לעומת זאת, מערכת ההפעלה השרתית יקרה ובצדק. פלטפורמות אלה מאפשרות חיבור למשתמשים ללא הגבלה, יכולת זיכרון גדולה יותר ומשמשות כשרתים אוניברסליים לאינטרנט, דוא”ל ומסדי נתונים.

מערכת הפעלה של שרת יכולה להתמודד עם שולחנות עבודה מרובים מכיוון שהיא מותאמת לרשת במקום קייטרינג למשתמש יחיד.

מהי מערכת הפעלה?
מערכת הפעלה בהגדרתה הכללית ביותר היא התוכנה המאפשרת למשתמש להריץ יישומים מכריעים במכשיר המחשוב שלו. זה עוזר לנהל את משאבי החומרה של מחשב. זה עוזר לתמוך בפונקציות בסיסיות כמו משימות תזמון ובקרת ציוד היקפי.

איזו מערכת הפעלה מתאימה לשימוש אישי?

כשמדובר בשימוש ביתי, מערכת הפעלה מסורתית של Windows ו- MAC הן אפשרויות נהדרות. בבית אתה לא צריך מערכת הפעלה חזקה במיוחד למשימות פשוטות כמו כתיבה או גלישה באינטרנט. לגיימינג, מערכת ההפעלה של Windows מותאמת היטב מזו של MAC.

מהי מערכת ההפעלה המהירה ביותר?

בזמן הדיון במערכת ההפעלה המהירה ביותר, אין ויכוח שמערכת הפעלה מבוססת לינוקס היא מערכת ההפעלה הקלה והמהירה ביותר בשוק כרגע. זה לא צריך מעבד רב עוצמה שלא כמו Windows כדי לפעול ברמה האופטימלית.

מערכת הפעלה מבוססת לינוקס כמו שרת אובונטו, שרת CentOS, פדורה היא אפשרויות נהדרות במיוחד להפעלת ארגונים עסקיים שבהם כוח מחשוב משמעותי הוא חובה.

חלופות בחינם למערכת הפעלה

אנו מבינים שלא לכולם יש מספיק דולרים כדי להרשות לעצמם מערכת הפעלה ברמה גבוהה למחשבים שלהם. עם זאת, לא כל החדשות הרעות מכיוון שיש אלטרנטיבות חינמיות של מערכת ההפעלה המבטיחות שהמחשב שלך ימשיך לפעול. כל האפשרויות שלהלן זמינות להורדה, ולכן תוכלו פשוט להתקין אותה היום.

לינוקס: לינוקס היא לגמרי בחינם והיא תרצה ממש על כל דבר.
מערכת ההפעלה של Chrome: מערכת ההפעלה של Chrome זמינה במספר עלות נמוכה ובמחשבים ניידים מתקדמים, כמו ספרי כרום.
BSD חינם: עם שורשיה המחוברים ללינוקס, זו הגרסה המודרנית של הפצת תוכנת ברקלי.
הברה: הברה היא עוד אלטרנטיבה חינמית למשתמשים ביתיים וקטנים בלבד.
ReactOS: הושק בתחילה כשכפול של Windows 95, מערכת ההפעלה הזו עשתה דרך ארוכה מאז.

אנדרואיד: 39.19%, חלונות: 35.12, iOS: 13.85%, מערכת ההפעלה MAC: 5%, לינוקס: 0.77% הם מספרים על נתח השוק של חברות אלה.

החל מיולי 2019, התפשטות אנדרואיד באמצעות סמארטפונים ניידים הפכה אותה למובילה בלתי מעורערת בתחום מערכות ההפעלה.

אחריה מקרוב חלונות אשר היכרותם חוצה גבולות מעבר לארצות הברית. Apple iOS ו- Mac OS עומדים מובן מאחור בגלל הבלעדיות שלהם למותג Apple.

טיפ מקצוען: לפני שתחליט על מערכת ההפעלה שלך, נסה לזהות מהן הדרישות שלך. אם יש לך תקציב ואתה רוצה את חוויית המשחק והיישומים הטובים ביותר, אולי לא אכפת לך לבזבז כמה דולרים בגירסת Windows Pro. עבור יזמים, שאולי מחפשים יותר מסתם מערכת הפעלת אפליקציות, בחרו במערכת מבוססת לינוקס לקבלת תוצאות מיטביות.

MS-Windows
Windows היא מערכת ההפעלה הפופולרית והמוכרת ביותר ברשימה זו. החל מ- Windows 95, עד ל- Windows 10, זו הייתה תוכנת ההפעלה המתאימה את מערכות המחשוב ברחבי העולם.

זה ידידותי למשתמש ומתחיל לפעול במהירות ומחודש. הגרסאות האחרונות כוללות אבטחה מובנית יותר בכדי לשמור על בטיחות הנתונים שלך.

אובונטו
אובונטו היא מערכת הפעלה מבוססת לינוקס שמגיעה עם כל מה שאתה מחפש במערכת הפעלה. זה מושלם לארגונים, בתי ספר לשימוש ביתי. זה בחינם להוריד, להשתמש ולשתף וזה לבד צריך להיות שווה לבדוק את האפליקציה הזו.

זה מגובה על ידי Canonical שהיא חברת תוכנה עולמית, וכעת על ידי ספקי השירותים המובילים של אובונטו.

מערכת ההפעלה Mac
מערכת ההפעלה של מק הייתה מהווה את מצרך הכוח של כמעט כל מכשירי אפל כפי שאנו זוכרים. זה התפתח עם הזמן לכלול את התכונות המגדירות בראש ובראשונה חדשנות.

בשנים האחרונות מערכות ההפעלה של MAC היו חינמיות לחלוטין עם השדרוג החינמי של מדי פעם על ידי המפתחים שלה. עבור משתמשי אפל, אין אפשרות אחרת למעט מערכת ההפעלה MAC.

פדורה
פדורה היא מערכת מבוססת לינוקס נוספת שמאפשרת לתכונות קוד פתוח של אובונטו לרוץ לכסף. פדורה אמינה, ידידותית למשתמש ויוצרת מערכת הפעלה חזקה לכל מחשב נייד ושולחן עבודה.

פדורה היא מערכת ההפעלה המיועדת למשתמשים מזדמנים ומתאימה לסטודנטים, חובבים ואנשי מקצוע העובדים בסביבות ארגוניות.

סולאריס
Solaris היא מערכת הפעלה מבוססת UNIX אשר פותחה במקור על ידי סאן מיקרוסיסטמס באמצע שנות ה90-. בשנת 2010 הוחלף שם לשמה כ- Oracle Solaris לאחר שאורקל רכשה את Sun Microsystems. זה ידוע במדרגיות שלו ובכמה תכונות אחרות שאיפשרו זאת כמו Dtrace, ZFS ו- Time Slider.

BSD חינם
FreeBSD, כפי שהשם מרמז, היא תוכנת קוד פתוח בחינם מבוססת UNIX. זה תואם למגוון פלטפורמות ומתמקד בעיקר בתכונות כמו מהירות ויציבות. החלק המרתק ביותר בתוכנה זו הוא מקורו. הוא נבנה באוניברסיטת קליפורניה על ידי קהילה גדולה.

מערכת ההפעלה של Chrome
מערכת ההפעלה של Chrome הינה תוכנת הפעלה נוספת מבוססת גרעין לינוקס שתוכננה על ידי גוגל. מכיוון שהוא נגזר ממערכת ההפעלה של כרום בחינם, הוא משתמש בדפדפן האינטרנט של Google Chrome כממשק המשתמש העיקרי שלו. מערכת הפעלה זו תומכת בעיקר ביישומי אינטרנט.

CentOS
CentOS הוא תוכנה חופשית נוספת המופעלת על ידי קהילה בחינם, המאפשרת ניהול פלטפורמה חזק. עדיף למפתחים שמחפשים מערכת הפעלה שפשוט עוזרת להם לבצע את משימות הקידוד שלהם. זה לא אומר שאין לזה מה להציע למי שפשוט רוצה להשתמש בו למטרות יומיומיות.

דביאן
דביאן הוא שוב מערכת הפעלה חופשית מבוססת גרעין לינוקס. היא מגיעה עם מעל 59000 חבילות והיא תוכנה שנערכה מראש בחבילה בפורמט נחמד. קל להתקנה ומציע ממשק ידידותי למשתמש.

עמוק בפנים
Deepin היא מערכת הפעלה קוד פתוח המבוססת על הסניף היציב של דביאן. הוא כולל DDE, (סביבת שולחן העבודה Deepin הבנויה על QT. הוא זכה לשבחים בזכות האסתטיקה היפה והממשק המושך מאוד.
סיכום
מערכת הפעלה היא דלק הנדרש להפעלת המחשב לנוחיותכם. יש הרבה מערכות הפעלה שמאפשרות זאת. בחר במערכת ההפעלה הטובה ביותר המתאימה לצרכים שלך ונוחות.

אם אתם מחפשים שימוש אישי כמו משחק וגלישה, Windows מתאים לכם במיוחד. אם יש לך מכשיר אפל, אין לך אפשרות אחרת מלבד להשתמש במערכת ההפעלה MAC.

לעסקים יש אפשרות של מערכת הפעלה מבוססת לינוקס ו- UNIX. לא משנה מה תבחרו ברשימה שלעיל תעזור לכם להבהיר כל בלבול ולקבל את ההחלטה הנכונה.

מערכת ההפעלה הטובה ביותר חייבת להיות מסוגלת:

הפעלת יישומי מחשוב קריטיים.
נהל את התוכנה והחומרה של המכשיר.
התחבר למעבד להקצאת זיכרון ואחסון.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *