טיפים לטיפול טוב במחשב הנייד האישי שלך

חשוב שתקפידו על המחשב הנייד בכדי שתוכל לעבוד עליו טוב. ביצוע הצעדים הקלים הללו יבטיח שהמחשב הנייד שלך יימשך זמן רב יותר ודורש פחות תחזוקה. כבונוס נוסף, רבים מהצעדים ישמרו גם על מהירות המחשב הנייד. כדאי גם לבדוק מדי פעם את המחשב הנייד על מנת להסיר שגיאות או בעיות שעלולות להתרחש במהלך השימוש השגרתי.

הרחק נוזלים מהמחשב הנייד שלך. מפתה ככל שיהיה לשתות קפה, סודה, מים או כל נוזל אחר ליד המחשב הנייד, תאונות יכולות להתרחש בקלות רבה מדי. לחלופין, השתמש בכוס עם הכיסוי עליו, כך שגם אם הוא נשפך, הנוזל לא הולך לשום מקום. נוזלים שנשפכים עלולים לפגוע ברכיבים המיקרואלקטרוניים הפנימיים או לגרום לנזק חשמלי. מעגלים קצרים עלולים להשחית נתונים או אפילו להרוס לצמיתות חלקים מהמחשב הנייד. הפיתרון פשוט מאוד: הרחק את המשקאות מהמחשב שלך. גם אם אתה נזהר, מישהו אחר עשוי לשפוך את המשקה שלך.

אם יש תוכנת אנטי-וירוס זמינה היא ההגנה הטובה ביותר נגד וירוס. גם אם אתה יודע מה אתה מוריד, הוא עדיין יכול להכיל וירוס. אם אתה בוחר שלא להיות בעל תוכנת אנטי-וירוס אתה מסתכן בשגיאת מעגל או בעיית תוכנה במערכת שלך. הנגיף עשוי גם להאט את פעולות המערכת ואת ביצועיה.

אם יש תוכנת אנטי-וירוס זמינה היא ההגנה הטובה ביותר נגד וירוס. גם אם אתה יודע מה אתה מוריד, הוא עדיין יכול להכיל וירוס. אם אתה בוחר שלא להיות בעל תוכנת אנטי-וירוס אתה מסתכן בשגיאת מעגל או בעיית תוכנה במערכת שלך. הנגיף עשוי גם להאט את פעולות המערכת ואת ביצועיה.

הרחק אוכל מהמחשב הנייד שלך. אל תאכלו מעל המחשב הנייד, הפירורים יכולים ליפול בין המפתחות ולספק הזמנה לבאגים קטנים או לפגוע במעגלים. גרוע מכך, המחשב הנייד ייראה מלוכלך אם יש עליו פירורים.

אל תשתמש במחשב שלך בחדר שבו חיות נמצאות. הפרווה והשיער שלהם יכולים להיכנס לעבודה הפנימית ולפגוע בהם. גם בעלי חיים גדולים יותר (למשל כלבים) יכולים לפגוע בהם בטעות על ידי הוצאתם מתמיכתם על ידי צחצוח עבר, הכשלה בזנב, דריכה מעל לידים וכו ‘.

אידיאלי לשמור את המחשב בחדר נקי ונקי אבק.

תמיד יש ידיים נקיות בעת השימוש במחשב הנייד. ידיים נקיות מקלות על השימוש במשטח המגע הנייד שלך ויהיה פחות סיכון להשאיר לכלוך וכתמים אחרים במחשב. בנוסף, אם תנקה את הידיים לפני שתשתמש במחשב הנייד, תפחית את הבלאי על הציפוי הנגרם כתוצאה ממגע עם זיעה וחלקיקים קטנים שיכולים לפעול על הצד החיצוני של המחשב הנייד.

הגן על צג תצוגת LCD. כשאתה סוגר את המחשב הנייד שלך, וודא שאין פריטים קטנים, כמו עיפרון או טלפונים אוזניים קטנים, במקלדת. אלה יכולים לפגוע במסך התצוגה אם המחשב הנייד נסגר עליהם; המסך יגרד אם הפריט מחוספס. סגרו את המכסה בעדינות והחזיקו אותו באמצע. סגירת המכסה באמצעות צד אחד בלבד גורמת ללחץ על הציר ההוא, ועם הזמן עלול לגרום לו להתכופף ולהידבק.

החזק והרם את המחשב לבסיסו ולא על ידי צג ה- LCD שלו (המסך). אם תרימו אותו לצד המסך בלבד, אתם עלולים לגרום נזק לתצוגה או לצירים המחברים את הצג לבסיס. כמו כן התצוגה נשרטת בקלות או נפגעת מלחץ ישיר – הימנע מהפעלת לחץ עליה.

אל תמשוך את כבל החשמל. משיכת כבל החשמל משקע החשמל במקום משיכה ישירות על התקע עלולה לגרום להתנתקות של הכבל מהתקע או לפגוע בשקע החשמל. כמו כן, אם כבל החשמל קרוב לרגליך, הימנע מבעיטה בטעות; למעשה, עדיף להימנע מלהיתקל בתקע בכלל כיוון שתוכל לשחרר אותו ובסופו של דבר לשבור אותו.

אל תגלגל את הכיסא שלך על כבל המחשב. הדביק את הכבל לשולחן העבודה שלך עם קלטת או עם כבל מחשב מיוחד המיועד לביטול לאחר שתסיים להשתמש במחשב הנייד. נסה תמיד להרחיק את החוט מהרצפה ומהרגליים.

הקפד לחבר התקני אביזרים לחריצים המתאימים להם. תמיד התבונן בסמלים הניידים בזהירות לפני הכנסת מכשירים. חסימת קו טלפון ליציאת אתרנט או להפך עלולה לגרום נזק לשקעים, מה שמאפשר להשתמש בהם שוב. חשוב מאוד להקפיד על צעד זה.

טפל בזהירות בכל הכוננים הנשלפים. כונני תקליטורים שהוסרו מהמחשב הנייד שלך יכולים בקלות להיות מוחץ או נשמט; אל תהיה זהיר. אם אינכם מחזירים אותם למחשב הנייד, הכניסו אותם ישר לארגז או לארון אחסון לשמירה.

הכנס כוננים לחריצים שלהם בזהירות ובזווית הנכונה. דחיפת הכונן בכוח רב מדי לחריץ שלו עלולה לחסום אותו.

בדוק אם תוויות מודבקות בצורה תקינה לפני הכנסת מדיה למחשב הנייד שלך. תקליטורים, תקליטורי DVD או תקליטונים לא אמורים להכיל תוויות רופפות שעלולות להיכנס לחשמל. לעולם אל תכניס תקליטורים בגודל נמוך, מכיוון שאלו יכולים לפגוע בנגן הדיסק לצמיתות.

אל תחשוף את המחשב הנייד שלך לשינויי טמפרטורה מהירים. כשאתה מביא את המחשב הנייד לבית בחורף, אל תדליק אותו מייד. במקום זאת, תני לו להתחמם לטמפרטורת החדר תחילה. זה ימנע כל פוטנציאל לפגיעה בכונן הדיסק כתוצאה מעיבוי בתוך ההתקן. הימנע גם מחום מאור השמש.

אל תשאיר את המחשב הנייד שלך במכונית. לא רק שפנים המכוניות חווים נדנדות טמפרטורה גדולות שעלולות לפגוע במחשב נייד, אלא מחשב נייד (או תיק מחשב נייד) מהווה מטרה מזמינה לגנב נפץ ותופס.

יש לנקות את היחידה מדי שנה כדי להסיר אבק פנימי. עשה זאת על ידי גורם מקצועי במחשבים, או עשה זאת בעצמך אם אתה יכול. אם מצטבר אבק, המערכת לא תוכל לקרר את עצמה בצורה נכונה. חום יכול להרוס את לוח האם.

הימנע מהנחת חומרים כבדים, כגון ספרים, על המחשב הנייד שלך. זה יכול לדחוף את מסך ה- LCD למקלדת, ובסופו של דבר יפגע בו. כמו כן, הכנס התקליטור ייעץ ובסופו של דבר ישבר.

השתמש בתיק מחשב נייד בגודל מתאים. לא משנה מה אתה משתמש בכדי לסחוב את המחשב הנייד שלך, בין אם מדובר בתיק, תיק או משהו שיצרת בעצמך, וודא שהוא גדול מספיק כדי להחזיק את המחשב הנייד. זה יעזור במניעת שריטות, סחיטה או ירידה פוטנציאלית.

בדוק כיצד להשיג תיק מחשב נייד. הפסקות רבות מתרחשות מכיוון שמחשבים ניידים נופלים או נתקלים. תיק מצמצם מאוד את הסיכון לנזק.

השתמש רק במחשב הנייד שלך ואחסנו באזור מאוורר היטב. כשאתה משתמש במחשב הנייד שלך, עשה זאת במקום שיש בו זרימת אוויר מתמדת. הרבה אנשים הורסים את המחשבים הניידים שלהם על ידי שימוש בהם באזורים סגורים ובכך גורמים להתחממות יתר של המחשב הנייד.

השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לנקות את האזור סביב מסך מאוורר הפליטה. אם זה מתחבר לחיבור, זרימת האוויר מצטמצמת ויכולה להתרחש התחממות יתר.

נסה לשמור על המחשב הנייד על משטח ישר ונקי. זה מונע נזק למחשב הנייד. זה יכול להיות קשה לביצוע, במיוחד אם אתם בחוץ עם המחשב הנייד, אך אם יש משטח שטוח זמין, הניחו עליו את המחשב הנייד.

אל תשתמש במחשב הנייד שלך על המיטה. שימוש חוזר ונייד במחשב נייד על המיטה יגרום למאווררים לשאוב את האבק והפסולת במיטה, ובסופו של דבר יחסום את המאוורר.

בדוק תמיד שלמחשב הנייד שלך אין יותר מדי תוכנות ומוצרי ניפוח, כשהם ממשיכים לאכול את הזיכרון היקר הנדרש למשחקים או לבצע משימות מתקדמות אחרות.

וודא כי בעת הורדת דברים מהאינטרנט אינך מוריד מתקינים לא רצויים אשר נוצרים בדרך כלל להתקנת תוכנות לא רצויות אשר מסופקות ככלי freeware לאספקת הקובץ הדרוש לך.

כמו כן, עדיף שתשתמש בתוכנת ניקוי כגון כלי כוונון או שואב c וכו ‘כדי לשמור על המחשב שלך תחת מעקב מתמיד מהתוכנות המיותרות המותקנות במהלך פעילויות שונות.

במידת האפשר, התקן נקי של מערכת ההפעלה בה אתה משתמש אחת לשנתיים עד שלוש. זה באמת יעזור למחשב הנייד להתחיל מהתחלה ולשמור על הכל בצורה מאוד מסודרת ויעילה.

אם אתם כבר במכשיר עם RAM נמוך אז אל תטרחו את המכשיר עם תוכניות שמאיצות את המעבד, עדיף אם תעבור לכונן קשיח אחר או שתקבלו קצת RAM חיצוני ותספק מעט נשימה בפנימיות המחשבים.

לספק אספקת זיכרון RAM חיצוני במחשבים ניידים של חלונות קיימת אפשרות הנקראת boost boost windows שמאפשרת חלל מוקצה לשימוש בו הוא וירטואלי למחשב במקום להיות תלוי לחלוטין בזיכרון הפנימי המסופק.

אל תנסה להריץ קבצי מולטימדיה גדולים או לא נתמכים במחשב שלך אם המחשב שלך אינו עומד במפרט מכיוון שהוא בדרך כלל פוגע במחשב בטווח הרחוק.

עדיף גם אם תעבור לחנות המקומית ותבדוק בדיקת תחזוקה מלאה על מנת לפתור שגיאות אשר כל הזמן מטרידות אותך.

שימו לב שאם אתם משתמשים במחשב נייד שלא ישתמשו בו במקומות מלאים באבק המסתובבים מכיוון שהוא עלול לחסום את דרכי בריחת החום לאורך זמן ובכך להפוך את המחשב הנייד שלכם לחם הרבה יותר מהיר מהרגיל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *