דרכים לשמור על מחשב נייד המשחקים קריר

מחשבים ניידים למשחקים הם באמת משהו. הם (יחסית) קלים, ניידים ואורזים את כוח העיבוד הגרפי בשווי שולחן העבודה בתוך מסגרת קומפקטית וקלה לטיפול. אך לרוע המזל, הקומפקטיות הזו היא גם חולשתם הגדולה ביותר.

אפילו מחשבים ניידים רגילים יכולים לייצר ולכוד כמויות חום רבות. הכניסו לתוכו GPU רב עוצמה, והמצב נהיה הרבה יותר גרוע. אחרי הכל, יש רק כל כך הרבה שיצרני חומרה יכולים לעשות פיזית כדי לשמור על קירור של חלל צפוף כזה.

בין אם אתה נתקל בסימני האזהרה והסכנות של התחממות יתר של המחשב הנייד שלך, קח את אמצעי ההגנה הפשוטים והזולים למטה כדי לשמור על קור רוח למחשב הנייד שלך ולגרום לו לעבוד בצורה אמינה יותר.

אז איך שומרים על מחשב נייד קריר בזמן המשחק? למרבה המזל, ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות בכדי להבטיח שמערכת הקירור שהציבו תפקוד כראוי, ותוכלו אפילו לתת לה דחיפה נוספת!

מיקום נכון

רצוי להניח מחשב נייד על משטח ישר ויציב כאשר הוא בשימוש – במיוחד כאשר הוא נמצא תחת עומס כבד.

כשמונחים על משטח רך כמו מיטה או ברכך, סורגי צריכת המאוורר בחלקם או כולם יופרעו, ובכך יחסום את זרימת האוויר ותמנע ממערכת הקירור לפעול כראוי. לעומת זאת, כאשר הם מונחים על משטח קשה, רגלי הגומי של המחשב הנייד מרימים אותו מעט כדי לאפשר למאווררים למשוך כמות מספקת של אוויר קריר.

אם אין משטח מוצק ונוח להציב אותו על המחשב הנייד, באפשרותך לבצע אחת מהפעולות הבאות:

שמור אותו על הברכיים שלך מבלי לחסום את צריכת המאוורר

הרם אותו באמצעות ספר, קופסא או כל חפץ מוצק דומה כמעמד

ניקיון

כיוון שהאוויר מסתובב ללא הפסקה דרך מחשב נייד, הצטברות סופי של אבק היא בלתי נמנעת. אין דרך למנוע זאת והכי טוב שתוכלו לעשות הוא לנקות את המחשב הנייד באופן קבוע, רצוי כל שלושה עד שישה חודשים.

כעת, ניקוי מחשב נייד הוא די פשוט, וכאן ניתן לעשות זאת:

קנו פחית אוויר דחוס. זה הכלי היחיד שתצטרך לנקות את המחשב הנייד מבלי לפתוח אותו.

וודא כי המחשב הנייד אינו מופעל ומקורר לחלוטין לפני ההתחלה.

החזק את המחשב הנייד בצידו כדי לחשוף את סורגי מאוורר הצריכה בתחתית.

הבא את הפחית קרוב לסורג ולרסס.

חשוב: ודא תמיד שהפחית נמצאת במצב זקוף, שמא האוויר הנוזלי עלול לברוח ולהזיק לחומרה.

העבר והטה את המחשב הנייד סביבו כדי לנקות את הכניסה היטב מכל זווית. המשך לעשות זאת עד שאתה כבר לא יכול להבחין באבק שיוצא.

חזור על האמור לעיל עבור כל סורג נפרד.

קירור נוסף

מלבד סתם לנקוט בצעדים כדי להבטיח שמערכת הקירור הפנימית של המחשב הנייד שלך תעבוד כראוי, האם ידעת שתוכל גם להשיג מקרר למחשב נייד, או כרית קירור, כפי שהם מכנים לפעמים?

זהו אביזר די פשוט וזול יחסית שיכול לעזור מאוד בכל נושא התחממות יתר שאיתם אתה נתקל. לאמיתו של דבר, זה כמעט הכרחי במקרה של מחשבים ניידים למשחקים.

הדרך בה רפידות הקירור מתפקדות היא פשוטה: אתה מניח אותם על משטח ואז מניח את המחשב הנייד מעליהם, מחבר אותם לאחת מכניסות ה- USB של המחשב הנייד, ונותן למאווררים לעשות את העבודה שלהם. בסופו של דבר, תוכלו לראות טמפרטורות נמוכות משמעותית במהלך הפעלות משחק ארוכות הודות לזרימת האוויר המוגברת.

אמצעים נוספים

חומרה לא מספיק חזקה

נכון, GPU ייעודי מייצר באופן בלתי נמנע כמות לא מבוטלת של חום, אבל אם אנחנו מדברים על GPU נמוך, שדוחפים חזק מכוח המשחקים המודרניים, הטמפרטורות עלולות לצאת משליטה. הדבר נכון גם למעבדים עם שבבי גרפיקה משולבים (כמעט כל מעבד אינטל) או אחד מכשירי ה- APU של סדרת ה- AD של AMD.

אז אם אתה רואה טיפות ביצועים בולטות המלוות את עליית החום, פירוש הדבר שהמעבד הגרפי שלך מגיע לטמפרטורות קריטיות. בתורו, פירוש הדבר שעליך לשפר את הקירור באמצעות ניקוי או באמצעות כרית קירור, רצוי שניהם.

אם זה לא עוזר, ישנם שני דברים שאתה יכול לעשות:

הורד את הגדרות המשחק. ברור שזה יגרום ל- GPU לעבוד פחות קשה וכמובן לייצר פחות חום. עדיף להתחיל עם תכונות כבדות של GPU כמו הסרת אווירה או כריתת כוונות, אם כי הפחתת רזולוציית התצוגה היא דרך בטוחה לעזור ל- GPU מתוארך או חסר יכולת להתעדכן בזמנים.

השג GPU חיצוני. אלה הן דרך מצוינת להשיג גרפיקה ברמת שולחן העבודה במחשב נייד, תוך כדי הפחתה משמעותית של ייצור החום הפנימי שלה.

מעריצים פגומים

לרוב המחשבים הניידים המודרניים (במיוחד אלה המיועדים למשחקים) יש מאווררים פנימיים מרובים המסייעים בקירור הרכיבים המרובים. אם רק אחד מאותם מעריצים היה מתקלקל, מערכת הקירור של המחשב הנייד הייתה מונעת באופן משמעותי.

הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת מבלי לפתוח את המחשב הנייד בפועל היא פשוט להשתמש באוזניים. כל שעליך לעשות הוא לשים את המערכת תחת עומס כבד כך שכל המאווררים מסתובבים במהירויות גבוהות ומקשיבים מקרוב לכל אחד מסורגי הכניסה. ישנם שני מתנות לפקוח עין – או ליתר דיוק – האוזן החוצה עבור:

רעשנים – מאוורר לקוי עשוי לייצר רעשי רעש, טחינה או סיבוב שונים זמן רב לפני שהוא יתפרק לחלוטין. אם המאוורר שלכם משמיע רעש שאינו המהום הרגיל והמתמיד של מאוורר מסתובב, יש סיכוי שהוא לא פועל בקיבולת שיא.

שתיקה – ברור ששום מאוורר לא ישב במצב סרק בזמן שהמחשב מתחמם יתר על המידה. אם שמתם לב שמאוורר לא מפיק רעש כלשהו בזמן שהמחשב הנייד תחת עומס כבד, אז הוא כמעט שבור ויש להחליפו.

הנושא האחר הוא כוח. ככל שמחשבים ניידים מקבלים מעבדים חזקים יותר, וככל שמערכות הפעלה דורשות יותר מכוח העיבוד הזה כדי להפעיל, נוצר יותר חום בתוך התיק.

כמובן, יצרני המחשבים הניידים יודעים על כך, ויש הרבה דברים בתוך היחידה שאמורים להסיר את החום הזה. מאווררים, כיורי חום ואוורור אוויר כולם פועלים לקירור מחשב נייד בזמן שהוא פועל. אבל לפעמים זה פשוט לא מספיק. התחממות יתר יכולה לקרות כאשר מאוורר אינו פועל כראוי או שיש תקלה אחרת. אבל לפעמים, זו יותר אשמת המשתמש מאשר זו של המכונה.

כעת, התעסקות עם מחשב נייד אינה קלה כמו במחשב שולחני. עדיף שתתקן את המחשב הנייד שלך על ידי איש מקצוע מוסמך במקום לנסות לעשות משהו בעצמך. למען האמת, לעולם אל תפתח את המחשב הנייד שלך אם הוא עדיין מכוסה באחריות, שכן פעולה זו בהחלט תבטל את האחריות האמורה.

ביצוע הצעדים שלעיל הוריד את הטמפרטורה הפנימית של מחשב נייד ישן וחם באופן מסוכן מ- 181 מעלות פרנהייט ל- 83 מעלות צלזיוס – הפרש של 41 אחוזים לאחר שעה של שימוש בכרית הקירור הניידת הפעילה. והורדת טמפרטורת החדר ל -68 מעלות.

מעבר לגישות מערכתיות אלה, היזהר אחר בעיות ברגע שלא מעידות על בעיה סביבתית אך עם זאת יכולות להשפיע לרעה על המחשב הנייד שלך. אולי התורם המשמעותי ביותר להתחממות יתר זמנית הוא להכניס את המחשב הנייד לחיקך, מרופד על ידי מבודדים כמו שמיכות שגם הן מלכודות חום וחוסמות מאווררים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *